Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
“Zima w ratuszu “

Już wiele lat temu wraz z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia dekorowano izby, by nadać im niecodzienny charakter. Nad stołem wigilijnym zawieszano ozdoby wyklejane z białego i kolorowego opłatka w formie kół, jabłek, kołysek, gwiazd i kółek. W XX wieku ozdoby te zaczęto umieszczać na choinkach. Do sufitów podwieszano różne formy pająków, za obrazy wtykano niekiedy zielone gałązki sosny lub świerku. Na początku XX wieku we wsiach północnego Mazowsza pojawiło się znane dziś doskonale drzewko sosnowe (później także świerkowe) dekorowane ozdobami z opłatka, jabłkami, orzechami, czasami także piernikami i cukierkami. Wśród ozdób papierowych prym wiodły aniołki, łańcuchy, jeżyki i baletnice.

Ratusz zachęca do udziału w programie “Zima w ratuszu”, którego celem jest popularyzacja pięknej tradycji wykonywania ozdób choinkowych. Uczestnicy warsztatów poznają wzory tradycyjnych zabawek choinkowych i mają możliwość samodzielnego ich wykonania pod kierunkiem instruktora. Świąteczna aranżacja wprowadzi wyjątkowy nastrój, a czas spędzony na wspólnej zabawie pozytywnie wpłynie na integrację grupy. Podczas zajęć każdy uczestnik własnoręcznie wykona ozdobę choinkową lub kartę bożonarodzeniową.

W ramach uczestnictwa w programie odbędzie się także zwiedzanie wystawy “Sztuka z ognia. Naczynia kamionkowe Spółdzielni Ceramika Artystyczna w Bolesławcu”.

Program realizowany jest dla grup liczących od 10 do 30 osób w miesiącach grudzień – luty.

Cena: 7 zł/osoba

Rezerwacji zajęć prosimy dokonywać pod numerem tel.: 24 275 28 26 lub drogą mailową: ratusz@mwmskansen.pl

Zapraszamy !