Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Skansen w TVP1

Realizatorzy programu „Nie ma jak Polska” odwiedzili skansen…

 

Sierpecki skansen jest jednym z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w naszym kraju. Jego urokowi uległo już wiele ekip filmowych i telewizyjnych realizujących tu swoje projekty. 9 kwietnia 2013 roku Muzeum odwiedził zespół programu „Nie ma jak Polska”, aby zaprezentować jego uroki szerszej publiczności.

Program ma na celu promocję wyjątkowych miejsc na terenie całego kraju. Znanych bardziej lub mniej, ale zawsze niezwykłych. Prowadzący, Anna Karna i Maciej Orłoś przemierzają kraj wzdłuż i wszerz, wykorzystując do tego celu rozmaite środki transportu – kajak, motorówkę, rower, żaglówkę, samochód, a nawet szybowce, motolotnie i balony. Podają widzom wiele pomysłów na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Popularyzują dzięki temu również zdrowy tryb życia. W każdym odcinku wybierają oni 6–8 miejsc, które dzieli od siebie kilkadziesiąt kilometrów. Podczas swoich podróży prowadzący prezentują ich niezwykłe walory turystyczne, snując związane z nimi opowieści i kosztując miejscowych potraw. Punktem wyjścia każdego odcinka jest zakład między prowadzącymi o to, które z nich wybrało ciekawsze miejsca i zaprezentowało je w lepszy sposób. Rozstrzygają go sami widzowie, głosując poprzez stronę internetową programu na wybrane propozycje w każdą niedzielę od momentu rozpoczęcia odcinka do godziny 22.30 tego samego dnia. Zwycięzca ogłaszany jest w następnym wydaniu, a pokonany wykonuje zadanie przygotowane przez wygranego.

Wytypowane miejsca łączy jakiś klucz logiczny. Ten odcinek nosi tytuł „Mazowsze na filmowo”. Ukazane w nim atrakcje służyły za przestrzeń wydarzeń dla filmów i programów telewizyjnych. Sierpecki skansen idealnie się do tego celu nadaje. Piękne plenery zrekonstruowanej mazowieckiej przyciągnęły znanych twórców kina polskiego. Wystarczy tu wspomnieć Jerzego Hoffmana, Andrzeja Wajdę i Juliusza Machulskiego. „Ogniem i mieczem”, „Pan Tadeusz” i „Szwadron” weszły już do kanonu polskiej kinematografii.

Emisja odcinka, w którym pojawia się skansen odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 12.45 w TVP 1.  Zaprezentowanych zostanie tu 5 atrakcji turystycznych w kontekście szlaku „Mazowsze na Filmowo” prezentującego najciekawsze plenery filmowe regionu: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Twierdzę Modlin, Warszawską Pragę, Miasto Pułtusk i Muzeum Chopina w Żelazowej Woli. Prócz skansenu widzowie zobaczą również plenery Sierpca – miejsca realizacji zdjęć do filmów „Generał Nil” (2008) i „Syberiada polska” (2011). Ambasadorką miasta będzie Anna Karna. Na fanpage’u Muzeum znaleźć można fotorelację z realizacji zdjęć w skansenie.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony programu: www.niemajakpolska.tvp.pl 21 kwietnia, na której oddawać będzie można głosy na prowadzącą. Głosowanie jest w pełni darmowe, a przy tym stanowi doskonałą formę promocji miasta.