Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Lato w skansenie

Naszych młodych gości pragniemy zaprosić do udziału w programie edukacyjnym „Lato w skansenie”. Oferta stanowi wyjątkowe spotkanie z tradycją, sztuką i kulturą dawnej mazowieckiej wsi. Zajęcia odbywają się od wtorku do soboty w salach dydaktycznych Muzeum. Są one prowadzone dla dowolnej liczby uczestników w wieku od 6 lat. Dzieci do lat 12 mogą uczestniczyć w nich wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Opiekun nie ponosi odpłatności za udział w zajęciach, jeśli tylko pomaga dzieciom. W trakcie warsztatów dzieci i młodzież będą poznawać sztukę malowania na szkle, tworzenia bibułowych kwiatów, zajrzą do pszczelej pasieki, a także zgłębią tajniki wycinankarstwa oraz tkactwa. Na warsztaty zapraszamy do wtorku do soboty w godzinie 12.00 i 15.30.Zbiórka przed Kasą od ulicy Narutowicza. Uczestnicy proszeni są o przybycie co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem warsztatów.

A po zajęciach przyjdzie czas na zwiedzanie. O godzinie 13.00 uczestnicy mogą wraz z przewodnikiem przespacerować się wiejską drogą, zaglądając do chałup chłopskich z końca XIX i początku XX wieku, dwóch dworów szlacheckich, kuźni i zabytkowego kościoła. Przyjrzą się jak żyli, wypoczywali i bawili się ich rówieśnicy przed ponad stu laty. Istnieje także możliwość skorzystania z przejażdżek konnych w siodle i bryczką.

Poniżej szczegółowy program zajęć:

Wtorek

•             godz. 12.00–12.45 – warsztaty „Barwny świat ludowych wycinanek”, sala A – cena: 6zł

•             godz. 15.30–16.30 – warsztaty papieroplastyki, sala A – cena: 6zł

Środa

•             godz. 12.00–13.00 – warsztaty „Tajemnice warsztatu tkackiego. Moja własna tkanina” – sala A – cena :6 zł/osoba

•             godz. 15.30–16.30 – warsztaty „Na szkle malowane” – sala A – cena: 12 zł/osoba

Czwartek

•             godz. 12.00–13.00 – warsztaty „Słodycze, wosk, leki z mazowieckiej pasieki” – sala A – cena: 6 zł/osoba

•             godz. 15.30–16.30 – warsztaty papieroplastyki, sala A – cena: 6zł

Piątek

•             godz. 12.00–13.00 – warsztaty „Barwny świat ludowych wycinanek”, sala A – cena: 6 zł/osoba

•             godz. 15.30–16.30 – „Na szkle malowane” – sala A – cena: 12 zł/osoba

Sobota

•             godz.12.00–12.45 – warsztaty papieroplastyki – sala A – cena: 6 zł/osoba

•             godz.15.30–16.15 – warsztaty papieroplastyki – sala A – cena: 6 zł/osoba

Zachęcamy do zwiedzania wystaw prezentowanych w zagrodach chłopskich, dworach szlacheckich oraz Galerii Rzeźby i Powozowni. Ekspozycję zwiedzać można w 3 wariantach do wyboru:

•             bez przewodnika – wszystkie obiekty są otwarte a zwiedzanie ma charakter spacerowy, bez możliwości otrzymania informacji na temat obiektów i prezentowanych wystaw

•             z przewodnikiem – do ceny biletu wstępu doliczyć należy opłatę za usługę przewodnika – 5 zł/osoba. Przewodnik zabiera osoby,. które wykupiły usługę sprzed karczmy Pohulanka. Czas trwania zwiedzania – ok. 2–2,5 godz.

Godziny wyjść przewodnika: 10.30; 13.00; 15.30

•             z audioprzewodnikiem – urządzenie w 3 wersjach językowych (polskiej, angielskiej, niemieckiej) oraz w wersji dla niesłyszących i dzieci. Do ceny biletu wstępu doliczyć należy opłatę za wypożyczenie urządzenia – 5 zł/osoba. Czas trwania zwiedzania dowolny (w godzinach otwarcia muzeum).

Proponujemy także przejażdżki konne bryczką i w siodle.

•             Podczas przejażdżki w siodle koń prowadzony jest na ląży. Czas trwania przejażdżki – do 5 min. Aby skorzystać z jazdy w siodle należy wykupić w kasie bilet na przejażdżkę. Nie ma konieczności ponoszenia dodatkowych opłat za bilet wstępu na teren ekspozycji.

•             Przejażdżka bryczką odbywa się na terenie ekspozycji muzealnej. Z bryczki można podziwiać malowniczą panoramę wsi rzędowej. Czas trwania przejazdu – do 20 min. Aby skorzystać z bryczki należy wykupić w kasie bilet wstępu na teren Muzeum i bilet na przejażdżkę.