Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Konkurs plastyczny

Nadeszła jesień, pora roku operująca najszerszą chyba paletą barw. Na drzewach podziwiać możemy wszystkie odcienie żółci, oranżu, czerwieni i brązu, pola z zielonych przemieniają się w brunatne a na niebie błękit miesza się z szarością. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zachęca dzieci i młodzież do wspólnego odkrywania wszystkich jesiennych kolorów podczas kolejnej edycji konkursu plastycznego „Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”.

Ile kolorów może mieć liść a ile jabłko? Gdzie się chowa gdy już spadnie na ziemię? Czy szaruga jest naprawdę szara? O czym szepczą drzewa na jesiennym wietrze? Na te i na wiele innych pytań chcemy wraz z młodymi artystami poszukać odpowiedzi w tegorocznym wydaniu konkursu. Gdy mijają letnie dni skansen wkłada zupełnie odmienną, wielobarwną i melancholijną szatę. Zaglądając do zagród i podziwiając stworzone tam ekspozycje nie sposób się nie zachwycić. Liściaste kobierce zaściełające podwórza oraz strzechy i kontrastujące z zaoranymi polami układają się w obraz, który na długo zapada w pamięć. To idealny temat dla twórców. Nie ma więc na co czekać. Przybory plastyczne w dłoń i do dzieła!

W rywalizacji mogą wziąć udział młodzi artyści w wieku od 10 do 16 lat z terenu Mazowsza, którzy chcą pochwalić się swoim talentem, przeżyć miłą przygodę i wygrać cenne nagrody. A jest o co walczyć. Na zwycięzców czeka bowiem wysokiej sprzęt fotograficzny, elektroniczny i turystyczno-sportowy. Aby je zdobyć na papierze formatu A3 należy wykonać do 2 prac plastycznych w jednej z czterech technik: rysunek kredką lub pastelami, malowanka farbami, kolaż, wyklejanka i przesłać ją na adres: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, ul. Narutowicza 64, 09-200 Sierpc. Ich tematem powinna być ekspozycja skansenu wraz z otaczającą ją jesienną przyrodą. Pola, ogródki warzywne, sady, park dworski i las stanowią nieodłączną część wystaw skansenowskich. Celem rywalizacji jest uwrażliwienie na piękno krajobrazu dawnej wsi mazowieckiej i podkreślenie potrzeby jego ochrony.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania Muzeum i poszukiwania inspiracji w tworzeniu prac konkursowych. Pełen regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.mwmskansen.pl i na muzealnym profilu facebookowym. Wyróżnione dzieła zostaną wyeksponowane w jednej z sal wystawienniczych podczas wystawy pokonkursowej.

Prace należy dostarczyć pracy do MWM w Sierpcu (ul. Narutowicza 64, 09-200 Sierpc) w terminie do 10 listopada 2016 r. (osobiście, za pośrednictwem poczty lub firmy kurierskiej).

Konkurs jest podzielony na 2 etapy.

ETAP I

Przebiega w szkole lub instytucji macierzystej autora. Szkoła/instytucja dokonuje wstępnej selekcji prac pod względem podanych w niniejszym Regulaminie kryteriów. Wybrane prace zostaną dostarczone do siedziby Organizatora w terminie do dnia 10 listopada 2016 r.

ETAP II

Przebiega w siedzibie Organizatora. Powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa dokona selekcji prac, wybierze najciekawsze prace i wyłoni finalistów konkursu. Najciekawsze prace uczestników konkursu zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie prac.

Regulamin konkursu zakłada przyznanie 36 nagród w 4 kategoriach technicznych i trzech kategoriach wiekowych. Imponująca pula nagród obejmuje m.in. sprzęt fotograficzny, komputerowy i turystyczno – sportowy. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w formie wystawy pokonkursowej na terenie Muzeum.

Wręczenie nagród nastąpi w dniu 18.11.2016 r. o godz.: 10.00 w sali konferencyjnej Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Regulamin konkursu Jesienny pejzaż wsi

Oświadczenie Uczestnika konkursu

 Przeprowadzenie konkursu JESIENNY PEJZAŻ WSI. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji w kwocie netto 9600,00 zł.

   

Patronat medialny