Wirtualna wycieczka
Zapraszamy do zwiedzania
Jesienny pejzaż

 

Kryte strzechą chłopskie chaty i zabudowania gospodarskie; ubarwione wszystkimi odcieniami zieleni, brązu, czerwieni i żółci sady, las grądowy oraz park dworski; otoczone wyplatanymi z wikliny płotami małe przydomowe ogródki warzywne i kwiatowe; świeżo zaorane nagie zagony; a także pola lnu – to wszystko tworzy jesienny krajobraz skansenu w Sierpcu. Inspirował on już wielu twórców, zarówno dorosłych, jak i tych dopiero rozwijających swój talent. Mamy nadzieję, że również w tym roku przyniesie młodym twórcom wiele inspiracji.

Już po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić dzieci i młodzież z terenu Mazowsza do udziału w konkursie plastycznym „Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”. Jest on skierowany do młodych artystów w wieku 10–16 lat. By wziąć w udział w rywalizacji należy wykonać pracę plastyczną na papierze (gramatura 80-160 g/m2) lub kartonie (gramatura 160-250 g/m2) formatu A3, w jednej z 4 technik plastycznych: rysunek (kredki, pastele), malowanka, wyklejanka (papier, plastelina), kolaż. Nie może być ona oprawiona, ani podklejona.

Praca powinna zostać przesłana na adres Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu do 6 listopada 2017 roku (Uwaga: liczy się data wpływu do siedziby Organizatora). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 17 listopada. Na laureatów czekają cenne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Wyróżnione prace zostaną natomiast wyeksponowane podczas wystawy pokonkursowej na terenie skansenu.

 

Załączniki:

Regulamin konkursu

Pismo przewodnie

Przykładowa karta zgłoszeniowa

 

Konkurs jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 9900,00  zł brutto.